ژن زندگی خاطرات سحر ولدبیگی اخبار فرهنگی و هنری

ژن: زندگی خاطرات سحر ولدبیگی اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی مجلس چه گذشت؟

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مهمترین مطالبات کمیسیون این است که کارها پیشگیری و بسته شدن هر نوع مسیر و امکان قاچاق کالا

در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی مجلس چه گذشت؟

در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی مجلس چه گذشت؟

عبارات مهم : امنیت

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مهمترین مطالبات کمیسیون این است که کارها پیشگیری و بسته شدن هر نوع مسیر و امکان قاچاق کالا و ارز انجام شود.

به گزارش ایرنا، سیدحسین نقوی حسینی در تشریح جلسه امروز -سه شنبه -کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: در جلسه امروز ، دستور مهم کمیسیون یعنی بررسی پرسشها و ابعاد قاچاق کالا و پیامدها، کارها انجام شده است و پیشنهادات قابل اجرا مورد بحث قرار گرفت. در این جلسه مسئولین ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مسئولین از حوزه مرز واردات کشور تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی، اطلاعات، اتاق کشور عزیزمان ایران ، اقتصاد و دارایی، سپاه حضور داشتند.

در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی مجلس چه گذشت؟

وی گفت: معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا گفت که هفتاد درصد شرکت بندری مأمور تأیید نیستند و مدیریت آنها مشخص نیست، وظیفه حوزه کولبری به صورت براق تعیین نشده، عدم نظارت بر معافیت های قائل شده است جهت مرزنشینان، عدم تعیین حدود و تکالیف ته لنجی ها و عدم رعایت مقررات آن، عدم رعایت معافیت های ملوانی، عدم وجود تجهیزات کافی نیروی انتظامی ناظر بر مبارزه با قاچاق کالا، عدم تجهیزات کافی در 150 مرکز گمرکی جمهوری اسلامی جهت انجام وظایف نظارتی و کنترلی خود از جمله عوامل مهم است که موجب قاچاق کالا می شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی افزود: معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا توضیح داد توصیه دوم اینکه ما نیازمند وجود اطلاعات کامل قبل از ورود کالای قاچاق شرکت یافته هستیم که ما در این زمینه ضعیف هستیم. یکی از موارد مورد توجه هم از بین بردن حق کشف بود که انگیزه ایجاد می کرد. متأسفانه حق کشف الان از بین بردن شده است هست. بخشی از پرسشها اجرای مبارزه با قاچاق کالا در لایحه ای که اخیرا به مجلس داده شده، در صورت تصویب مجلس، برطرف خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مهمترین مطالبات کمیسیون این است که کارها پیشگیری و بسته شدن هر نوع مسیر و امکان قاچاق کالا

نقوی حسینی توضیح داد: در ادامه جلسه، «مجید آقابابایی» مدیر کل امور مرزی وزارت کشور گفت که رتبه کشور ما در زمینه قاچاق کالا در بین کشورهای دنیا نادر است و اگر توجه نشود، بنیان اقتصاد و تولید کشور را نشانه قرار می دهد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی افزود: آقابابایی گفت که در 150 مرز قانونی گمرکی که واردات کالا صورت می گیرد، کارها زیادی صورت گرفته هست، ولی این به این معنا نیست که این مرزها بسته شده است هست. مباحث ته لنجی، ملوانی، کولبری و این قبیل معافیت ها در حال تدوین و پیگیری است و شرکت خواهد یافت که قاچاق کالا در این زمینه از بین بردن شود.

نقوی حسینی اظهار داشت: مدیر کل امور مرزی وزارت کشور افزود که بازارچه های مرزی در حال شرکت یافتگی هست. با ادغام بازارچه های مرزی بخشی از پرسشها قاچاق کالا در این زمینه حل می شود. در حوزه سراوان، ورودهای غیرمجاز همچنان انجام می شود که باید کنترل آن تحت برنامه خاص ای قرار گیرد.

در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی مجلس چه گذشت؟

نماینده مردم پیشوا و ورامین در مجلس گفت: در ادامه جلسه امروز ،« فرود عسگری» مدیر کل گمرک کشور عزیزمان ایران بیان کرد که در بحث واردات حدود 28 دستگاه متولی گری دارند. تلاش کردیم بین این دستگاه ها هماهنگی هایی به وجود آید.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: مدیر کل گمرک کشور عزیزمان ایران گفت که الکترونیکی کردن مکانیزم واردات و صادرات یکی از گام های مهم اصلاح و جلوگیری از قاچاق کالاست که پیشرفت قابل توجهی داشتیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مهمترین مطالبات کمیسیون این است که کارها پیشگیری و بسته شدن هر نوع مسیر و امکان قاچاق کالا

نقوی حسینی بیان کرد که عسگری گفت راه اندازی دستگاه های مجهز و تازه ایکس ری که شروع شده است و بخشی از آنها تهیه شده است و 19 دستگاه دیگر هم در حال تهیه هست، کنترل مرزی در گمرک ها تکمیل می شود. نیاز نیست که جهت همه 150 گمرک دستگاه ایکس ری نیرومند بگذاریم بلکه جهت 30 گمرک نیازمند اینگونه دستگاه ها هستیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین در این جلسه مطرح شد که اصطلاحاتی در حوزه قوانین، سازماندهی و ساختار پیشگیرانه، تجهیزات و امکانات باید صورت پذیرد. همچنین گفته شد که سامانه ای جهت شناسایی و کنترل فعالیت شرکت یافته و غیرسازمان یافته در حوزه قاچاق کالا و ارز تهیه شده است و به زودی به کار گرفته خواهد شد.

در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی مجلس چه گذشت؟

نقوی حسینی گفت: یکی از مهمترین مطالبات کمیسیون این است که کارها پیشگیری و بسته شدن هر نوع مسیر و امکان قاچاق کالا و ارز انجام شود. باید روش ها، مکانیزم ها، ساختار و کنترل و نظارت به نحوی انجام شود که اصلا قاچاقی صورت نگیرد تا مجبور به هزینه سنگین کشف و برخورد نشویم. آیا باید امکان قاچاق کالا به وجود آید که بعد مجبور باشیم کلی هزینه جهت کنترل، برخورد، محکومیت و غیره کنیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در ابتدای جلسه امروز «علاءالدین بروجردی» مدیر کمیسیون ضمن تبریک شروع ولایت و امامت آقا امام وقت (عج) روز نیروی دریایی را گرامی داشت و گفت تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی حوزه مانور نیروی دریایی مدار ده درجه بود، امروز نیروی دریایی در همه آب های دنیا حضور دارد و نیروی دریایی سپاه نیز در خلیج فارس نقش امنیتی مهمی را ایفا می کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در ادامه جلسه، کمیسیون وارد دستور کار شد و «مصطفی کواکبیان» گزارشی از سفر خود به دو کشور بلژیک و هلند ارائه کرد.

نقوی حسینی افزود: سفر کواکبیان از سوی کمیسیون تنظیم شده است بود که همراه با نجفی خوشرودی انجام شد. در این گزارش سطح روابط دو کشور، پرسشها و پرسشها پرسنل و سفارتخانه های جمهوری اسلامی، مراودات اقتصادی بین جمهوری اسلامی و دو کشور مذکور مورد اشاره قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی بیان کرد: علی نجفی خوشرودی نیز در ادامه این گزارش گفت علیرغم سفرهای زیادی که انجام می شود ولی از همه ظرفیت های دستگاه های دیپلماسی استفاده نمی شود و رفت و آمدها نتیجه بخش نیست. زیاد کردن ایرانیان خارج از کشور به حدود سه برابر، علائم مثبتی نیست. نگرانی هم در نمایندگی های جمهوری اسلامی وجود داشت مبنی بر اینکه این رفت و آمدها عوارض و خطراتی دارد که هیئت هایی که به کشور عزیزمان ایران می آیند، کارهای خارج از عرف انجام دهند.

واژه های کلیدی: امنیت | اسلامی | دستگاه | کمیسیون | قاچاق کالا | نقوی حسینی | کالای قاچاق | نیروی دریایی | انقلاب اسلامی | نیروی انتظامی | نیروی انتظامی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs