ژن زندگی خاطرات سحر ولدبیگی اخبار فرهنگی و هنری

ژن: زندگی خاطرات سحر ولدبیگی اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی عدم‌همکاری شرکت هواپیمایی با کمیسیون ، مخالفت کمیسیون اصل۹۰ با انتقال جعبه سیاه به فرانسه

یک عضو هیات رییسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم همکاری شرکت هواپیمایی کشوری با کمیسیون اصل ۹۰، گفت که این کمیسیون با انتقال جعبه سیاه هواپیم

عدم‌همکاری شرکت هواپیمایی با کمیسیون ، مخالفت کمیسیون اصل۹۰ با انتقال جعبه سیاه به فرانسه

مخالفت کمیسیون اصل۹۰ با انتقال جعبه سیاه به فرانسه/عدم همکاری شرکت هواپیمایی با کمیسیون

عبارات مهم : ایران

یک عضو هیات رییسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم همکاری شرکت هواپیمایی کشوری با کمیسیون اصل ۹۰، گفت که این کمیسیون با انتقال جعبه سیاه هواپیمای پایتخت کشور عزیزمان ایران ـ یاسوج به فرانسه مخالف هست.

به گزارش ایسنا، بهرام پارسایی در تذکری در جلسه علنی صبحگاه امروز (چهارشنبه) مجلس، اظهار کرد: کمیسیون اصل ۹۰ به عنوان کمیسیون نظارتی مجلس مکاتباتی با وزارت راه و شرکت هواپیمایی کشوری داشته که نماینده و کارشناس کمیسیون بر همه مراحل پرونده سقوط هواپیمای پایتخت کشور عزیزمان ایران ـ یاسوج نظارت داشته باشند ولی آیا شرکت هواپیمایی با ما همکاری نمی کند و نگرانی اش چیست که نمی خواهد ما بر این مساله نظارت داشته باشیم؟

وی با تاکید بر اینکه «جعبه سیاه در داخل کشور قابل رمزگشایی است» گفت: ما مخالف انتقال جعبه سیاه هستیم و اگر به هر دلیلی امکان رمزگشایی جعبه سیاه در داخل کشور وجود ندارد، فایل اجرایی آن را به شرکت ATR بفرستند. ما ۱۸ فروند هواپیمای ATR خریداری کردیم که هنوز آن را به ما تحویل ندادند. چه ضمانتی است که جعبه سیاه به درستی رمزگشایی شود؟

عدم‌همکاری شرکت هواپیمایی با کمیسیون ، مخالفت کمیسیون اصل۹۰ با انتقال جعبه سیاه به فرانسه

این عضو هیات رییسه کمیسیون اصل ۹۰ با بیان اینکه «ایران هفت برابر استانداردها سوانح هوایی دارد» گفت: آیا نباید امکانات رمزگشایی جعبه سیاه در داخل کشور فراهم باشد. ما خواستار بازگرداندن جعبه سیاه به داخل کشور هستیم تا جعبه سیاه با نظارت کارشناسان شرکت ATR و همچنین کمیسیون اصل ۹۰ رمزگشایی شود.

علی مطهری نایب رییس مجلس در پاسخ به این تذکر، گفت: باید ببینیم قوانین بین المللی در این باره چه می گویند. اینکه شما گفتید کمیسیون اصل ۹۰ باید در مراحل متفاوت حضور داشته باشد درخواستی است که شما دارید ولی اینکه آیا آنها این اختیار را دارند که این عنوان را بپذیرند یا نه، قابل بحث هست. ما باید ببینیم قوانین ایکائو (سازمان هوانوردی بین المللی) در این زمینه چیست.

یک عضو هیات رییسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم همکاری شرکت هواپیمایی کشوری با کمیسیون اصل ۹۰، گفت که این کمیسیون با انتقال جعبه سیاه هواپیم

مطهری در آخر ابراز امیدواری کرد که مسئولان مربوط به این تذکر ترتیب اثر بدهند.

واژه های کلیدی: ایران | انتقال | فرانسه | همکاری | فرانسه | کمیسیون | شرکت هواپیمایی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs